Služby

Pěstitelské pálení

Provádíme pěstitelské pálení destilátů v kotlech na 200 a 300 litrů, při klasickém způsobu topením uhlím a dřevem!

Staření ultrazvukem zdarma

Zákazníkům jsou u nás k dispozici ultrazvukové čističky o obsahu 12 a 25 litrů. Ultrazvuk má zásadní vliv na chuť destilátu. Teoreticky lze říci že po procesu staření získáváme destilát chuťově vyrovnaný jako bychom docílili po několikaletém ležení v demižonu.
ultrazvukUltrazvuková čistička odplyní čerstvě vypálený destilát a umožní jeho konzumaci ihned po vypálení, aniž by obsahoval nežádoucí plyny vniklé při destilaci, vaše slivovice zestárne během 12 minut na desetiletou slečnu. Účinek tohoto staření, tzn. změnu chuťových vlastností destilátu, potvrdil i pan František Vávra. Toto staření je pro naše zákazníky zdarma, pro ostatní 3 Kč/litr.

Drcení a moštování ovoce

Služba je poskytována jako svépomocné pěstitelské moštování s pomocí pracovníka pálenice.

Měření obsahu cukru v kvasu

Nejste-li si jisti ukončením procesu kvašení, je vhodné dovézt vzorek vašeho kvasu. Ze vzorku Vám stanovíme množství zbytkového cukru (mechanickým cukroměrem nebo optickým refraktometrem, dle vašeho přání), doporučíme délku dokvašení a zkonzultujeme termín pálení.

Uskladnění kvasu u nás pod naším dohledem

Svůj kvas můžete dovézt k nám, kde bude uskladněn do doby pálení.

Založení vlastního kvasu

Jak celá služba probíhá?
Jednoduše, vy po tel. objednání pouze dovezete svoje ovoce, které s pomocí pracovníka pálenice podrtíte a naložíte do našich sudů. My vám Váš kvas pohlídáme a telefonicky s vámi dohodneme nejvhodnější termín pálení dle stavu procesu kvašení, pokud budete chtít být jak se říká při tom. Pokud na vlastní přítomnosti netrváte, tak si pouze přijedete pro svůj destilát (slivovici, calvados, hruškovici, meruňkovici dle vašeho ovoce).
Nezapomeňte: litr takto získaného 50% destilátu vás bude stát pouze 145 Kč.

Lis na moštování ovoce tlakem 180 Atm.Celonerezový drtič jádrového ovoce.